m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

WIZYTA W ZACZAROWANYM ŚWIECIE

 

W czwartek, 19 marca wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach udali się na zajęcia do Opola, w ramach projektu realizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji – Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej, jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic, w jakości usług edukacyjnych POKL – „Fascynujący świat nauki i technologii”.  Nasi uczniowie kolejny raz odwiedzili Centrum Edukacji „Zaczarowany Świat”.

Dzieci zostały podzielone na niewielkie grupy. Każda grupa przebywała na zajęciach, które trwały po 45 minut. Uczniowie byli zachwyceni. Mogli poszerzyć swoją wiedzę, m.in. o kosmosie, siłach grawitacji, optyce, pograć na ciekawych i niespotykanych instrumentach, zobaczyć jak powstaje prąd, a także pobawić się robotami, które były główną atrakcją wycieczki. Siły uczniów zostały „wzmocnione” śniadaniem oraz obiadem.

Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali upominki – książki oraz prezent wyjątkowy – pochwałę od organizatorów i animatorów za kulturalne zachowanie i zaangażowanie w zajęcia.                      

                                                                                  dyrektor szkoły – Cezary Zając

wstecz